nedelja 22.11.2020.
22:42

Veliku brigu imaju ''Rosoneri'' posle večerašnje pobede u Napulju na koju su čekali čitavu deceniju.

Beta/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Osmo kolo italijanske Serije A kompletirano je večerašnjim derbijem u Napulju, gde je Milan kao gost savladao ekipu Napolija sa 3:1.

''Rosoneri'' su se tako vratili na prvo mesto na tabeli sa 20 osvojenih bodova, dva više od drugoplasiranog Sasuola, dok je Napoli pretrpeo treći poraz u sezoni i ostao je na šestom mestu sa 14 bodova.

Junak pobede Milana je i ovoga puta bio Zlatan Ibrahimović, ali upravo on je sada i najveća briga ''Rosonera'' jer je desetak minuta pre kraja morao da izađe iz igre zbog povrede zadnje lože.

Vodeći gol je popularni Ibra postigao u 20. minutu meča, na asistenciju Tea Ernandesa i taj gol je obeležio prvo poluvreme.

U nastavku, posle samo devet minuta igre u drugom poluvremenu, još jedna odlična akcija Milana, Čalhanoglu je proigrao Rebića na levoj strani, ovaj potom centrirao na drugu stativu, u peterac za Ibrahimovića, koji kolenom uspeva da ugura tu loptu u mrežu.

Milan je tada stekao dva gola prednosti, ali domaći su uzvratili golom Mertensa u 63. minutu meča i vratili rezultatsku neizvesnost.

Samo dva minuta kasnije domaći su ostali sa igračem manje na terenu, jer je Bakajoko prilično naivno dobio drugi žuti karton. Ipak, u 73. minutu Petanja je u kontri umakao defanzivcima Milana, izbio oči u oči sa Donrumom, ali je golman Milana izašao kao pobednik u ovoj situaciji.

Petanja je i u samom finišu, u nadoknadi vremena imao još jednu odličnu priliku posle akcije sa Mertensom, ali je i ovaj njegov šut odbranio Donaruma i tako obezbedio sva tri boda ekipi Milana.

08:19

Rezultat nije realan u odnosu na prikazanu igru..Napoli bio bolji tim..nisu iskoristili svoje sanse..

Consigliere 1927
13:56

Bas tako, a rosoneri se nalozili, ali to je fudbal, Milan od 4 sanse 3 iskoristio, Napoli od 7 iskoristi 1.

Red to the bone
02:02

Ibra da bude zdrav i vući će Milan do Skudeta, gledajte majstora.

Badr Hari
01:41

On nije idol klincima do 10 godina, on nije jedini čovek u istoriji jednog od najvećih klubova na svetu koji je dao pet golova u svojih prvih pet mečeva u sezoni, on nije prešao legendarnog Del Pjera i u prvih 69 mečeva dao 60 golova, on nije preskočio Puškaša, njemu ne trebaju takve marketinške budalaštine niti 5 pokradenih ZL - on je Zlatan Ibrahimović koji je u 40-oj dao 2 gola Napoliju, a ne Specijama i Kaljarima, poznat kao neko ko je izmislio fudbal za izlizanog. To je jasno svim jubiteljima fudbala starijim od 10 godina.

A.C.M.
19:54

Svašta, pa ko još može da poredi majstora fudbala Zlatana Ibrahimovića sa portugalskim manekenom i cirkuzantom?

Mak-Juventino
01:09

Steta sto nisam mogao da pogledam ovo , siguro bilo je zabavno :D

IMUN NA MINUSE(VE)
00:41

Kvalitetniji golman od Ciprijana i Antonia, a i iskusniji od Plizarija, desni bek, stoper, zamena za Tea, defanzivni/centralni vezni, desno krilo, *ofanzivni vezni, centarfor i to neko ko bi bio Ibrin naslednik za godinu ili dve, a ne neko ko bi ga do penzije ''samo'' odmarao. Ocekujem da sve ovo resimo na zimu (4) i na leto (4). 01.01.2021!

08:28
00:33

ErnandeSa LOL 🔴⚫

Nemanjici
00:16

Gazda Napolija posle ove tekme sigurno misli da Kulibali sada vredi 100m. Ibrakadabra

00:07

Boze kako ovaj Milan na muku osvaja bodove... Dokle ce ih ova ludacka sreca pratiti stvarno ne znam, ljudi samo fudbal igrali prvih 15-20 min posle Napoli dominantan. Puno se ovom Ibri prasta, aj sto je 5x faulirao Bakajoka pa ni zuti da dobije, ali onaj lakat Kulibaliju je minimum zuti, isto tako kao i kad je Politano udario Kesija.

lol (NewProfile)
00:22

Bas ti tesko pada kada Milan pobedi, a?

13:53

Pa ovakva iskreno da, i onaj neresen ishod i protiv Rome i protiv Verone isto. Strasno.

BojanMC
00:24

Tačno je ali Bakajoku oprosten crveni na početku. Pri kraju Milan mogao pametnijom igrom da završi ranije ali dobro, nadam se da ce vlasnici malo uložiti ili da ce doci bogatiji, medjutim čak i sa ovakvim budžetom Milan čuda pravi.

Aleksandar 7
00:03

Ibra je pola tima.
Druga polovina je pre svih Ernandes.. Neverovatan igrac.
Donaruma.. Kjer.. Rebic.. Dobri.
Kesi i Benacer ujedaju ali im zameram greske pri iznosenju lopte.. Pomalo nonsalantni.
Milanu se vratilo za Romu...
Utisak sezone za mene je Teo Ernandes... Nasmejte mi se slobodno ali ja mislim da je on trenutno najbolji ofanzivni bek u Evropi.. Ima i defanzivu.

12:26

Od svih navedenih najveća enigma Castilleho, zašto ovaj manekenčić od pedeset kila igra nije mi jasno?

Strateg Lalatovic
00:01

Alal vera Milanu,daj boze da osvoje titulu ove godine mada nikako ne treba potceniti Ronalda,on ce izgleda sam da vuce juve.Negde sam procitao da bi Milan mozda doveo ikardija u januaru,sa cisto igracke strane to bi bilo vrh,covek je zmija u sensaestercu.Drugo,on bi licno imao veliki motiv da se ponovo potvrdi u italiji,seria a mu svakako vise lezi od francuske.I stoper,naravno da se dovede

crno-crveno
03:03

Ne bi valjalo da dodje ikardi zbog svlacionice jer on je odma razdor u timu.

Alexander Stonsky
00:01

Još 40 dana treba izdržati, do prvog januara, ako do tad zadržimo ovaj ritam od noćas, ovakav tempo i pristup, pa na kraju i rutinu do januara uz štopera, levog beka, napadača i krilo Milan može da postane broj jedan kandidat zajedno sa Juveom koje ne treba opisati. Jer ovo noćas i pored nekih prilika koje je Napoli propustio je bilo sa karakterom koji se vidi već u nekoliko prošlih utakmica. Za Ibru nema reči, jedino fascinantnije od njega je njegova lakoća davanja golova.

Sunday, 22.11.2020
23:45

Nema sta Ibra vuce konce. Dobra utakmica ali vidi se da je Milanu fali 2,3 igraca da bude dobra ekipa. Samo da Ibra nije duze povredjen a Boneri kapa dole (mislio sam da ovo nikad necu reci).

Tamara Milan Živković
00:10

Fale 2-3 igraca da bude top ekipa,dobra je vec sada.Fali dobar stoper pored Kjera i zamena za Ibru.Eventuano desni bek mada Kalabrija igra sasvim korektno.Ostalo je ok.Steta sto Diaz i Hauge nemaju vecu minutazu,po meni su zreli za prvi tim.