Milan u 97. minutu došao do velikog boda!

• Autor: Milovan Longinov

• 15. april 2017.

• 14:31

Ludilo u derbiju Milana!

Fudbaleri Intera i Milana remizirali su rezultatom 2:2 (2:0) u velikom derbiju 32. kola Serije A.

Inter je do vođstva došao golovima u finišu prvog poluvremena preko Antonija Kandreve i Maura Ikardija, a pogledajte ih OVDE. Izjednačuji pogodak za Milan postigao je Romanjoli u 83. minutu, a onda je u 97. minutu Zapata pogodio za velikih 2:2.

Milan je mnogo bolje otvorio meč i u prvih 20 minuta imao je čak pet pokušaja ka golu, a najopasniji je bio Đerar Delofeu koji je pogodio stativu. Odlične pokušaje imali su još Zapata i Baka, ali je Handanović sačuvao svoju mrežu.

Inter je do vođstva došao u 36. minutu iz praktično svoje prve prave prilike, pošto je Kandreva pobegao svojim čuvarima i iskosa sa desne strane lepo matirao Donarumu.

U samom finišu prvog dela, Perišić je sa levog boka odlično pronašao Ikardija kom nije bilo teško da pogodi mrežu sa pet metara za velikih 2:0.

Milan se teško oporavio od ovih pogodaka, gosti su pali u igri, Montela je pokušao izmenama, ušli su Lokateli i Lapadula i gosti su zaigrali bolje.

Karlos Baka je bio najopasniji, uz Delofeua, imao je nekoliko izglednih situacija pred golom, ali je bio neprecizan.

Potom je usledila ludačka završnica  neverovatnih 10 minuta Milana, dva pogotka za veliki bod.

Milan je uspeo da smanji rezultat u 83. minutu kada je Suso lepo centirao sa desnog boka, a Romanjoli istrčao ispred Mirande i nekako ćušnuo đonom u prvi ugao.

U nadoknadi vremena, u sedmom minutu, posle kornera Zapata se našao na pravom mestu posle kornera i pogodio za 2:2!

Inter se bunio da je meč bio produžen više nego što treba, pošto je sudija pokazao pet minuta, ali je posle dodatno produžio pošto je meč bio privremeno prekinut zbog oštrog starta Lokatelija.