Milan tri puta vodio, Roma izvukla bod, Zlatan je zlato, ali sudije su opet glavna tema!

ponedeljak 26.10.2020.
22:42

Večeras smo gledali uzbudljivu utakmicu, uz mnogo golova i jednu sudijsku "kompenzaciju" koja će podeliti Italiju.

EPA-EFE/MATTEO BAZ

Fudbaleri Milana i Rome remizirali su rezultatom 3:3 (1:1) u derbiju petog kola Serije A.

Meč je obeležio dvostruki strelac Zlatan Ibrahimović, ali i sudija koji je dosudio po jedan sumnjiv penal na obe strane. Milanu je ovo prvi kiks ove sezone posle četiri vezane pobede i definitivno Piolijev tim ima za čim da žali, jer je bio bolji tim i imao više prilika.

Već u drugom minutu, Leao je lepo centrirao sa levog boka, a Ibrahimović u svom stilu pogodio za 1:0.

Roma je uzvratila u 14. kada je golman Tatarusanu, koji menja Donarumu, loše procenio centaršut iz kornera, a Džeko to iskoristio i glavom pogodio za 1:1.

Do odlaska na odmor, Milan je bio bolji rival, a još dve prilike imali su Čalhanoglu i Kjaer, ali promene rezultata nije bilo.

Drugo poluvreme bilo je još zanimljivije, pošto je posle samo dva minuta Salemakers na pravom mestu, posle nove asistencije Leaoa - 2:1.

Usledio je pravi haos u poslednjih 20 minuta, pošto je sudija potpuno izgubio kontrolu. Najpre je u 71. minutu dosudio penal, nakon duela Benansera i Pedra, a da prethodno nije ni pogledao VAR na kom bi video da je Španac bio taj koji je nagazio igrača Milana. Uzalud su se fudbaleri Milana bunili, Veretut je precizan za 11 metara za novo izjednačenje.

Kompenzacija je stigla samo osam minuta kasnije, Manćini jeste promašio loptu, ali sudar sa Čalhanogluom sigurno nije bio za najstrožu kaznu. Sudija opet nije pogledao VAR, momentalno je pokazao na belu tačku, a precizan je opet maestralni Ibrahimović.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je već u 84. minutu, Kumbula na pravom mestu, posle loše reakcije odbrane Milana, sa druge stative donosi i treće izjednačenje - 3:3.

Do kraja utakmice, Milan je imao još jednu veliku priliku, Kjaer je pokušao, ali se istakao golman Mirante.

U poslednjim sekundama, Romanjoli je imao fantastičnu priliku posle kornera, centimetri su delili Milan od pete pobede i starta iz snova...