Milan sa igračem više ''slomio'' Veronu, Lazović u poslednjoj sekundi propustio priliku za izjednačenje!

nedelja 15.09.2019.
22:45

Na kraju, presudio penal...

EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

U poslednjoj večerašnjoj utakmici trećeg kola italijanske Serije A, Milan je kao gost savladao Veronu sa 1:0.

Veliki problem za domaći tim dogodio se već u 12. minutu, kada je Stepinski zaradio direktan crveni karton, pa su ''Rosoneri'' najveći deo ove utakmice odigrali sa igračem više na terenu.

Međutim, dugo im je trebalo da to i iskoriste, sve do 68. minuta, kada je Ginter igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a precizan sa bele tačke bio je Pjontek - 0:1.

Isti igrač je i u 83. minutu zatresao mrežu, ali je posle konsultacije sa VAR sobom sudija odlučio da ne prizna ovaj pogodak, jer je golman domaćih Silvestri prvi došao do lopte koju mu je Pjontek izbio iz ruku.

Prava drama usledila je u poslednjem trenutku sudijske nadoknade!

Ipak, sudija nije promenio svoju odluku, pa je taj dosuđeni slobodan udarac bio poslednja nada domaćima da mogu da izvuku bod.

Veloso je pogodio živi zid, lopta se odbila do srpskog reprezentativca Darka Lazovića, koji je mnogo bolje šutirao,ali je lopta prohujala pored desne stative Donaruminog gola.

Ostalo je 1:0 za Milan, druga pobeda u prva tri kola, a Verona je pretrpela prvi poraz.

''Rosonere'' narednog vikenda očekuje derbi Interom.