Milan poražen od fenjeraša!

• Autor: Boban Filipović

• 25. april 2016.

• 18:55

Veliku priliku propustili su danas 'Rosoneri' na 'Bentegodiju' da smanje zaostatak za petoplasiranom Fiorentinom, mada kako su igrali, apsolutno su zaslužili da izgube.

'Rosonerima' su glave došli njihov bivši napadač Đampaolo Pacini, koji je poravnao rezultat udarcem sa bele tačke 20-ak minuta pre kraja, i Luka Siligardi, koji im je predusio golčinom iz slobodnjaka u sudijskoj nadokandi utakmice odigrane u okviru 35. kola Serije A.

Pacini je bio veoma raspoložen za igru i upravo je on imao prvu veliku šansu na meču. Igrao se deveti minut kada je izašao pred Donarumu, ali šutirao direktno u njega.

Početak utakmice protiče u znaku domaćia, međutim Milanezi sredinom prvog poluvremena dolaze do daha i preko Žeremija Meneza dolaze do prednosti.

Honda je tukao sa preko 20 metara, Golini kratko odbio loptu, a francuski napadač natrčao, poupio otpadak i sproveo ga u mrežu.

Menez je nedugo potom bio u prilici da postigne drugi gol, nije bio precizan, na drugoj strani Donaruma je sačuvao prednost Milana ukrotivši pokušaj Siligardija. Do odlaska na odmor beležimo poništen gol Karlosa Bake zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena hitronogi Siligardi ne koristi još jednu priliku za izjednačenje, potom je Golini dva puta branio udace Bake. Na isteku sata igre Pacini je blokiran u odsudnom momentu, kao i Menez nekoliko minuta kasnije.

U 71. minutu Verona stiže do izjednačenja, Romanjoli je igrao rukom u svom šesnaestercu, Pacini stavio loptu na kreč i pogodio samo ćoše - 1:1.

U finišu je Donaruma sa nekoliko fantastičnih intervencija spašavao Milan, ali spasa nije bilo nakon slobodnjaka Siligardija koji je sa ivice šesnaesterca poslao bobmu pod prečku njegovog gola za konačnih 2:1 u 93. minutu.

Boško Janković je pobedu svog tima odgledao sa klupe za rezerve.