nedelja 29.09.2019.
22:40

Večerašnji debakl mogao je da bude još teži. Nešto definitivno mora da se menja.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

U poslednjoj večerašnjoj utakmici šestog kola Serije A, Milan je pred svojim navijačima poražen od Fiorentine rezultatom 3:1, što je već treći uzastopni, a ukupno četvti poraz ''Rosonera'' od početka sezone.

I pre ovog meča se u italijanskim medijima najavljivao odlazak trenera Marka Đampaola, a posle večerašnjeg ishoda je samo pitanje vremena kada će čelnici Milana posegnuti za promenom na klupi.

Već u 14. minutu Fiorentina je stigla do vođstva, Benaser je skrivio jedanaesterac, a Pulgar je bio precizan sa bele tačke za vođstvo gostiju.

Taj gol je obeležio prvo poluvreme, Đampaolo je u poluvremenu ostavio Kesija u svlačionici na teren poslao Radeta Krunića, ali ta izmena nije imala nikakvog efekta. Da sve bude gore, Krunić je i povredio rame u nadoknadi vremena.

Kola su za Milan potpuno krenula nizbrdo od 55. minuta, kada je Musakio dobio direktan crveni karton, a Fiorentina je umela da na pravi način iskoristi igrača više na terenu.

Benaser je u 70. minutu skrivio još jedan penal, ovoga puta je Kijeza šutirao, ali je Donaruma odbranio.

Međutim, osam minuta kasnije golman Milana bio je nemoćan posle maestralne solo akcije Franka Riberija, koji je promešao odbranu Milana i poslao loptu u mrežu za 0:3! Riberi je nešto kasnije prilikom izlaska iz igre aplauzima pozdravljen od strane domaće publike.

Milan je pao na 16. mesto, Fiorentina je skočila na devetu poziciju.