Milan opet razočarao, silni Lacio, Ljajić obradovao Mihu

• 23. april 2017.

• 17:00

Efikasno kolo u Seriji A, što se potvrdilo i ovog popodneva, a golgeteri su bili najraspoloženiji u Rimu, gde je danas viđeno osam golova. Milan poražen na svom terenu od Empolija, Torino slavio u Veroni, Ljajić strelac.

Milan se ponovo igra sa živcima svojih navijača, koji su danas očekivali siguran trijumf protiv Empolija na San Siru.

Probleme za 'Rosonere'' najavio je Gruzijac Mhelidze, koji je posle kornera u 40. minutu doveo Empoli u vođstvo.

Idealnu priliku za izjednačenje domaći su izborili u 59. minutu, ali Suso nije iskoristio jedanaesterac, da bi osam minuta kasnije usledio novi šok za navijače Milana, kada je posle smušenosti u odbrani domaćih Tiam pogodio za 0:2!

Sve glasniji su zvižduci sa tribina bili u tim trenucima na račun ekipe Milana, ali nadu domaćima vratio je Lapadula, koji u 72. minutu, preciznim udarcem po zemlji, smanjuje na 1:2.

Taj gol je označio početak velike inicijative Milana i pritiska pred golom gostiju, pa su domaći u 80. minutu iznudili indirektan udarac na pet-šest metara od gola, pošto je prethodno golman Empolija Skorupski dugo držao loptu u rukama. Šutirao je Lapadula, ali je taj pokušaj izblokiran, gosti su se odbranili.

Ovakvim ishodom Milan se još više udaljio od plasmana u Ligu Evrope, pošto sada zaostaje čak pet bodova za petoplasiranom Atalantom.

Lacio je na svom terenu silovito krenuo protiv Palerma i posle prvih pola sata se činilo da bi mogli i do dvocifrenog broja golova na ovom meču.

Ćiro Imobile je u osmom minutu započeo seriju golova, a nastavio ju je samo minut kasnije, na asistenciju našeg Sergeja Milinković-Savića sa leve strane, za vođstvo od 2:0.

A onda, Balde Keita u periodu od 22. do 27. minuta stiže do het-trika, pri čemu je svoj drugi gol u 24. minutu postigao iz jedanaesterca i Lacio je poveo sa 5:0 posle nepunih pola sata igre!

Ipak, tada su ''Nebesko plavi'' stali sa golovima, zadovoljni više nego ubedljivim vođstvom, a njihovo opuštanje je u nastavku iskoristio Rispoli, svojim golovima u 46. i 52. minutu, pa je Palermo smanjio na već mnogo pristojnijih 5:2.

Ipak, u samom finišu meča, Kreko je uvećao trijumf Lacija na konačnih 6:2!

Mihajlovićev Torino slavio je u gostima protiv Kjeva u Veroni rezultatom 3:1. Posle prvog poluvremena bez golova, Ljajić je u 52. minutu doveo goste u vođstvo, a samo četiri minuta kasnije, Zapakosta je pravim projektilom duplirao prednost Torina - 0:2.

Prednost Mihajlovićevog tima prepolovljena je u 65. minutu golom Pelisijea, ali je deset minuta kasnije Jago Falke pogodio za konačnih 1:3.

--
--

Pobedu u gostima ostvario je i Krotone protiv Sampdorije u Đenovi, rezultatom 2:1 i pokazao da i dalje gaji kakvu-takvu nadu u opstanak.

Domaći su poveli golom Šika u 21. minutu, a u nastavku je usledio preokret u režiji Falćinelija u 67. i Simija u 80. minutu.

A jedini koji su uz Lacio danas bili uspešni na svom terenu, bili su fudbaleri Udinezea, koji su savladali Kaljari sa 2:1.

Golova nije bilo do 70. minuta, a onda za tri minuta dva gola postigli su domaći. Perica i Anhela su postigli golove za Udineze, a poraz gostiju ublažio je Marko Borijelo u 86. minutu - 2:1.

Podsetimo, ranije danas, Napoli je u prvoj utakmici dana kao gost remizirao, 2:2, sa ekipom Sasuola.

Današnji program kompletiraće večeras Juventus i Đenova od 20:45h u Torinu.