Milan nije izdržao, remi u Torinu!

• Autor: Boris Jovanović

• 10. januar 2015.

• 22:43

"Bikovi" imali igrača više u drugom poluvremenu, a kada se pogledaju šanse, "Rosoneri" nemaju za čim da žale, iako su vodili gotovo 80 minuta. Torino je bio bolji tim...

Već na startu meča je Milan poveo. Igrao se treći minut, Glik je faulirao Meneza, Francuz je realizovao najstrožu kaznu, 1:0 za "Rosonere".

Međutim, onda je na terenu postojao samo jedan tim, Torino. Imali su seriju sjajnih prilika da izjednače u prvom poluvremenu.

Promašivali su Farnerud, Kvaljarela, Moreti, Darmijan, u par situacija je Dijego Lopez bio neverovatan.

Milan je kraj prvog dela dočekao sa desetoricom, dve opomene De Šilja, gosti ostaju sa desetoricom.

U nastavku Milan se branio, Kvaljarela je još jednom izgubio duel sa Lopezom, ali su Lombardijci ipak popustili u poslednjih 10 minuta. Glik se iskupio za penal, uspeo je da posle kornera bude najviši u kaznenom prostoru rivala, Poljak je specijalista za prekide, 1:1.

Na kraju remi, neće biti po volji Inzagija, Milan zaostaje u borbi za treće mesto, bez pobede su u 2015. Kod Torina je inače Maksimović kao desni štoper odigrao dobru partiju.