nedelja 18.02.2018.
22:42

Večerašnji program u 25. kolu Serije A završen duelom na San Siru.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Peta pobeda Milana u poslednjih šest mečeva, još jedna potvrda odlične forme Gatuzove ekipe! Večeras su ''Rosoneri'' pred svojim navijačima savladali i Sampdoriju rezultatom 1:0.

Milan je odlično ušao u večerašnji meč i posle samo sedam minuta igre ''Rosoneri'' su iznudili jedanaesterac.

Međutim, Rikardo Rodrigez ga je traljavo izveo i golman gostiju Vivijano je zaustavio njegov udarac.

Ovo, ipak, nije uzdrmalo ekipu Đenara Gatuza, koja samo šest minuta kasnije dolazi u vođstvo. Bila je to odlična, brza akcija domaćih, na kraju Kalabrija sa desne strane pronalazi Bonaventuru, a ovaj iz ''srca'' kaznenog prostora volej udarcem pogađa za 1:0.

U finišu prvog poluvremena i Bonući je zatresao mrežu gostiju, proslavio svoj pogodak, ali onda je sznao da je taj gol poništen zbog ofsajda. Tu situaciju pogledajte OVDE.

I u nastavku je Milan mogao do ubedljivije prednosti, Čalhanoglu je par puta opasno pretio, ali nije bio precizan, pa su ''Rosoneri'' morali da se zadovolje ''minimalcem''.

Milan posle ovog trijumfa ima 41 osvojen bod i na tabeli je stigao večerašnjeg rivala, na deobi šestog mesta.