• Autor: Milovan Longinov

• 12. jul 2020.

• 23:44

Nova luda utakmica Milana!

Nakon što su u prošlom kolu posle ludačkog preokreta pobedili Juventus, fudbaleri Milana večeras su remizirali na San Paolu sa Napolijem - 2:2.

Milan je vodio, pa gubio, da bi na kraju iz penala došao do boda. Može se reći da je tragičar naš Nikola Maksimović koji je napravio penal iz kog je Milan došao do konačnih 2:2.

Da krenemo redom, Napoli je bolje otvorio meč i promašio dve izgledne prilike preko Insinjea i Mertensa, u 15. i 17. minutu.

Milan je već u 20. došao u vođstvo i to iz svoje prve prilike. Ante Rebić je maestralno pronašao Tea Ernandesa, koji zateže loptu u prvi ugao za 0:1.

Napoli se nije predavao, nastavio je da napada i stvara šanse, a u 34. je iskoristio prvu. Posle prekida, Donaruma slabo interveniše, lopta pada pravo na nogu Di Lorencu koji daje za 1:1.

Napoli je nastavio da dominira i u drugom poluvremenu, i na isteku sata igre zasluženo dolazi do preokreta. Posle duge akcije, Mertens hvata povratnu, Donaruma loše interveniše - lopta je u mreži - 2:1.

Desetak minuta kasnije novo izjednačenje, Maksimović je u želji da interveniše napravio penal, a siguran izvođač bio je Frenk Kesi, pošto je Zlatan Ibrahimović napustio igru u 61. minutu.

Do kraja, Milan je ostao sa igračem manje, pošto je mlađani Aleskis Salemekers zaradio drugi žuti karton, ali Napoli nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost na terenu i overi plasman u Ligu Evrope.

Napoli je ostao sa dva boda više od Milana na šestoj poziciji, dok Roma ima četiri više, tako da će ovi timovi do kraja voditi bitku za LE. Mada, pitanje je koliko je Milanu u interesu da igra Ligu Evrope, svi znamo da su i ranije imali ambiciju samo da igraju u Ligi šampiona, od koje su i dalje miljama daleko...