Milan konačno pobedio, i to ubedljivo, utešni gol Filipa Đuričića

nedelja 30.09.2018.
22:21

''Rosoneri'' prekinuli seriju remija.

Epa/Filippo Venezia

U poslednjoj današnjoj utakmici sedmog kola italijanske Serije A, Milan je kao gost savladao ekipu Sasuola rezultatom 4:1.

Ovo je tek druga pobeda ekipe Đenara Gatuza ove sezone u Seriji A, a prva posle tri uzastopna remija.

Pisali smo uoči ovog meča, Gatuzo nije mogao da računa na sve igrače, povređeni su Iguain, Kaldara, Konti... ali su gosti i pored toga uspeli da ubedljivo dođu do trijumfa.

Do kraja, ekipa Sasuola došla je do počasnog gola preko srpskog internacionalca Filipa Đuričića koji je lepim pokušajem iz okreta poslao loptu po zemlji u bliži ugao, Donaruma se nije ni pomerio - 3:1. Đuričić je priliku da zaigra u ovom meču dobio od 58. minuta, kada je zamenio Burabiju.

Ipak, to nije bilo sve kada su golovi u pitanju, pošto je Suso u poslednjim sekundama nadoknade postigao još jedan gol za Milan, za konačnih 4:1. Situacija koja je prethodila golu proveravana je VAR tehnologijom, na kraju je gol ipak priznat.

Sasuolu je ovo drugi poraz, ostao je na 13 osvojenih bodova, Milan je stigao na desetu poziciju sa devet bodova, uz jedan meč manje.

22:52

Браво, напокон позитивно изненађење од Милана !

Vlado rosonero
22:48

Znao sam da dobijamo. Trebali smo dobit i Atalantu i Empoli, nego nismo imali srece u ta 2 meca.Forza milan

22:35

ma može se bar bit 4

MottiYazata
22:33

Ignacio, rupo nad rupama, promajo nad promajama, hvala ti sto postojis! Ocigledno ne smemo da primimo gol, jer nas onda sabiju u misju rupu. Drugo poluvreme, dok nismo primili gol, pojeli smo ih. Kad bi tih 25 minuta, prosirili na celu utakmicu, bilo bi idealno. Sta se desava sa Biljom, nesto mi je poceo da igra fudbal, nek samo tako nastavi. Vratilo nam se za Empoli i to sa kamatom. Ko bi rekao, bez Iguaina i Fabia Velikog, mi dadosmo cetiri komada. Hvala jos jednom Abateu a i Donarumi, spasli su nam glavu u prvom poluvremenu kad je Sasuolo bio bolji. A sad Olimpijakos.

Boris Nedeljkovic
12:49

djidjo odbranio dve vec vidjene u golu :D...fizicki smo losi...ne pravi se pritisak konstantno....i to po svaku cenu iznosenje lopte nam dolazi glave....suso menja stranu na nasih 35 metara....gde je logika???!...samo manje lepog fudbala uz trcanje i dobijamo lagano koga god treba

Thursday, 04.10.2018
09:34

donaruma...konti...romanjoli....kaldara...rodrigez....u ''dijamant'' formaciji zadnji vezni bakajoko na centru koliko toliko polivalentni dzek i frenk....iza spiceva hakan i u napadu pipita i patrik....moze i lazna devetka ako hocete...pa probajte vuka karadzica..ali s ovom taktikom je karlo dominirao....a prodavac cipela u liniji je naravno napravio jos vece cudo ali je imao i berluskonja gladnog trofeja.....ove igre s krilima i jednim napadacem nas samo vuku dole....prvi put kad budemo zaigrali ovo....i kad zaigra ovo neka ekipa svi ostali ce biti u cudu....ceo svet igra 4-3-3 s krilnim napadacima koji po meni smetaju samo...jos ako ne igraju na strani na kojoj treba to je cist promasaj!

MottiYazata
16:41

Osim drugi gol protiv Napolija, nijedan ne mogu da mu stavim na dusu, spasio nas je xyz puta do sad. Samo nek nastavi sa dobrim odbranama i da se ne pravi pametan previse, ja sam zadovoljan. Inace, kad god smo napravili pritisak, uvek fali jedan igrac i to poslednji onaj, i naravno to je skoro uvek Frank Kesi. Mislim, ako drvo Bilja moze, ako moze jednonogi Suso, vala moze i on. Kad god ne komplikujemo oko 16 metara, imamo priliku u rukama. Nadam se da ce se Kaldara oporaviti do cetvrtka, da ga vidimo na terenu protiv Olimpijakosa.

Uncle Fester
22:30

Da nismo prosuli 6 bodova protiv Kaljarija, Atalante i Empolija bili bi drugi na tabeli i to sa utakmicom manje ali ajde bar dvije od te tri je realno da su bile pobjede pa opet bi bili treci!!!

lol (NewProfile)
22:23

Napokon malo radosti.Kasteljeho igrac utakmice,Abate na 0:0 pravi potez meca gde je spasao cist gol i odveo mec u drugi smer.Bravo momci.

ИступањеЈединоРешење
22:23

Bravo, Rino, bravo, ekipo.

Brat_Felix
23:04

Opet ih sudija pogurao, opet imali srece ali vratice im se sve polako samo nece ni do lige evrope moci ako je pravde