Milan grabi ka Evropi - nova pobeda, ali uz mnogo sreće u 95. minutu!

nedelja 21.01.2018.
19:56

''Rosoneri'' nisu briljirali, ali su slavili i na Sardiniji posle preokreta. Obe ekipe meč završile sa po jednim igračem manje.

Beta/Fabio Murru/ANSA via AP

U pretposlednjoj večerašnjoj utakmici 21. kola italijanske Serije A, Milan je kao gost savladao ekipu Kaljarija sa 2:1.

Kaljari je poveo već posle osam minuta igre, kada je Nikolo Barela prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, a onda iskosa sa leve strane uputio prelep udarac u suprotni ugao. Donaruma se ispružio koliko je dug, ali nije uspeo da zakači tu loptu koja je završila u maloj mreži - 1:0.

Sedam minuta kasnije, Artur Jonita je mogao da duplira prednost domaćih, baš kao i Farijas na isteku prvih pola sata igre, kada je Donaruma odlično reagovao.

A onda, period igre u znaku ''Rosonera''.

Na izjednačenje se čekalo do 36. minuta, kada je Ćepiteli startovao na Kalinića, a njegov pad je sudija Gvida procenio dovoljnim za najstrožu kaznu.

Samo šest minuta kasnije, potpuni preokret. Ponovo su Kalinić i Kesi bili u glavnim ulogama, prvi u ulozi asistenta, a Kesi je sa nekih pet-šest metara još jednom zatresao mrežu - 1:2.

Prvu priliku u nastavku meča, Milan je imao u 53. minutu, kada je Bonaventura odlično šutirao, ali je Alesio Kranjo još bolje intervenisao.

Imali su i domaći par pokušaja, ali gosti nisu bili na prevelikim iskjušenjima.

Činilo se da će pravi problemi za Milan početi od 80. minuta, kada je Rikardo Rodrigez nepropisno zaustavio Faraga, zaradio drugi žuti karton, pa su ''Rosoneri'' ostali sa igračem manje na terenu, ali se to nije dogodilo.

Kaljari je brojčanu prednost imao nekih osam minuta, a onda je i strelac jedinog gola za domaće Nikolo Barela posle starta nad Lukasom Biljom morao van terena, takođe zbog parnih kartona.

I kada se očekivao kraj meča, ubedljivo najbolja prilika za Kaljari u drugom poluvremenu. Sve se dogodilo posle kornera sa desne strane, kada su Pavoleti i Farago zasmetali jedan drugom i lopta je završila tik pored stative Donaruminog gola.

Odahnuli su fudbaleri Milana i njihov trener Gatuzo, ipak su uspeli da sačuvaju tri boda ''u džepu''.