Milan častio Lacio!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 09.05.2015.
22:39

"Rosoneri" savladali Romu sa 2:1, u nedelju Lacio protiv Intera ima šansu da se vrati na drugu poziciju na tabeli!

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Dobra utakmica u prvom poluvremenu, nakon uvodnog opreza prvi je zapretio Milan preko Honde.

Roma je uzvratila par minuta kasnije, Manolas je skočio, stativa je spasila Lopeza.

Igralo se otvoreno, Roma juri drugo mesto, za Milan meč nije imao značaja.

Spustili su gard, Palota je imao šansu nakon centaršuta Bonaventure, a posle 40 minuta su domaći poveli.

Asistencija Honde, na pravo mestu je Van Ginkel, Holanđanin je dao "Rosonerima" priliku da se raduju.

U nastavku meča probali su Ljajić i Florenci, ali je Milan duplirao prednost. Centaršut sa desne strane, Destro je nadskočio rivale i matirao De Sanktisa. Romi je došao glave momak koga su prošle zime pozajmili Milanu.

Italy Soccer Serie A

Roma je uspela da smanji rezultat, penal nad Iturbeom, precizan je Toti, 2:1, tračak nade za "Vučicu" koja je pritiskala do kraja, pripretila preko Iturbea, ali je ostalo 2:1. Pobeda Milana, Roma ostaje druga, ali ako Lacio sutra remizira sa Interom, izjednačiće se sa gradskim rivalom, ako slave na "Olimpiku" ponovo će preuzeti drugo mesto.

U prvom meču dana, šampion Juventus je u meču bez značaja igrao nerešeno sa Kaljarijem, a Sardi su jednom nogom posle podele bodova zakoračili u niži rang takmičenja.