nedelja 05.07.2020.
19:11

Sjajna partija Bolonje.

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

U okviru 30. kola italijanske Serije A Bolonja je odnela bodove sa "Đuzepe Meace" i to nakon preokreta, a valja napomenuti i da su dvadesetak minuta imali igrača manje.

Rezultat je bio 1:2 (1:0).

Poveo je Inter i to preko Lukakua koji je dočekao odbitak na par metara od gola i nije imao težak zadatak da pogodi za 1:0.

Inter je igrao dosta bolje u ovom delu igre, mogli su da postignu nekoliko golova, ali je i Skorupski dobro reagovao nekoliko puta. Jang je imao šansu, potom i Martinez, a onda šanse na drugoj strani i to preko Orsolinija.

Ipak, rezultat se nije menjao do kraja poluvremena.

U drugom Sorijano dobija crveni karton, a u 62. minutu Lautaro Martinez ima praktično šansu da donese svom timu tri boda sa kaznenog udarca. Ipak, promašio je (Skorupski je odlično odbranio) i od tada kreću kola nizbrdo za Inter. Tačnije, od trenutka kada je Mihajlović napravio trostruku izmenu, ušli su Bani, Palasio i Juvara, zamenili su Tomijasua, Orsolinija i Sansonea.

Upravo je Juvara uspeo da izjednači rezultat u 74. minutu, dočekao je loptu na 16 metara od gola, opalio iz sve snage i pogodio - 1:1!

Nije bio kraj Interovim nedaćama jer je Bastoni dobio drugi žuti karton u 77. minutu, a tri minuta kasnije novi šok za neroazure.

Fantastična akcija Bolonje, Domingez je fantastično pronašao Beroua koji ne greši za veliku pobedu Bolonje!