Mihin debakl na 'Olimpiku'!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 16. februar 2014.

• 22:35

Sampdorija koju sa klupe vodi naš stručnjak Siniša Mihajlović poražena je na 'Olimpiku' od ekipe Rome rezultatom 3:0 u okviru 24. kola Serije A.

Već od samog starta, domaći su nametnuli svoj ritam i pokazali gostima da se neće lepo provesti na 'izletu' u Rim.

Pretili su Žervinjo, Pjanić i Florenci, a najbolju šansu u prvih 45 minuta propustio je Kevin Strotman, koji je šutirao u golmana 'Dorije' u završnici poluvremena. Ipak, odmah zatim 'Vučica' dolazi do prednosti, i to posle kornera. Najviši u skoku bio je Matija Destro u 44. minutu i tako doneo zasluženu prednost domaćoj ekipi.

Situacija se nije menjala ni u nastavku utakmice. Roma je nastavila sa napadima i sve vreme držala konce meča u svojim rukama, a utakmica je bila rešena za svega tri minuta drugog poluvremena.

Prvo je Miralem Pjanić duplirao prednost domaćih, i to posle sjajno izvedenog slobodnog udarca u 54. minutu, a zatim je Matija Destro svojim drugim golom stavio tačku na ovaj susret.

Zanimljivo je da je ovo Siniši Mihajloviću bio najteži poraz otkako je u novembru seo na klupu Sampdorije, a ironija je što se desio upravo na stadionu na kome je Miha proveo dve sezone kao igrač u periodu između 1992. i 1994. godine.

Ovom pobedom Roma je pobegla četiri boda ekipi Napolija, od koje ima i meč manje, a za Juventusom zaostaje 9 bodova. Sampdorija je dvanaesta sa 27 bodova.