Mihajlović "preživeo" u Kupu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 01. decembar 2015.

• 23:32

U okviru italijanskog Kupa ekipa Siniše Mihajlovića savladala je Krotone i tako se plasirala u osminu finala.

Mihajlović
Milan nije bio na najvišem nivou, posebno u završnici u današnjem meču protiv Krotonea u šesnaestini finala Kupa Italije, ali je ipak slavio nakon produžetaka sa 3:1 (nakon regularnog dela bilo je 1:1).

Imali su loptu u svom posedu fudbaleri Milana koji su danas izašli u kombinovanom sastavu, imali i nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali nisu iskoristili niti jednu pa je ostalo 0:0 nakon ovog dela.

Ipak, već u 47. minutu Luiz Adriano je uspeo da postigne prvi gol na ovom meču i da dovede Milan nadomak plasmana u osminu finala.

Ipak, pitali su se nešto i gosti, a u 68. minutu Budimir, hrvatski internacionalac, izjednačio je rezultat na 1:1.

Imao je Milan dosta prilika da se plasira još u regularnom delu u narednu fazu, ali nisu uspeli pa se otišlo u produžetke.

Tamo na scenu stupa Bonaventura koji iz slobodnog udarca postiže pobedonosni pogodak, igrao se 106. minut, bilo je tada 2:1, a pred sam kraj u strelce se upisao i Nijang.