• 22. februar 2016.

• 22:57

U Napolju odigran derbi 26. kola Serije A, kojim je i kompletirano ovo kolo. ''Rosoneri'' odoleli protiv favorita i učinili uslugu vodećem Juventusu.

Ekipa Siniše Mihajlovića ostala je neporažena večeras na ''San Paolu'' u Napulju!

Milan je izborio remi, rezultatom 1:1, a domaćin će imati da žali za nekoliko odličnih prilika, posebno onom da se ponovo vrati na vodeću poziciju u Seriji A.

Prvi su večeras pripretili ''Rosoneri'', u 10. minutu preko Bonaventure, ali je najveći deo prvog poluvremena pripao ekipi Napolija.

Lorenco Insinje je u 16. minutu mogao da dovede Napolitance u vođstvo, da bi novu veliku priliku imao Kaljehon u 35, kada mu je asistirao Iguain, ali je lopta završila pored gola.

Ipak, četiri minuta kasnije, mladi Donaruma je konačno savladan. Insinje je prihvatio loptu na dvadesetak metara od golmana Milana, izborio se za poziciju za udarac, lopta je na putu ka mreži zakačila jednog igrača gostiju i završila u donjem levom uglu gola gostiju - 1:0.

Međutim, Napolitanci nisu uspeli da sačuvaju ovu prednost ni do kraja prvog poluvremena. Igrao se 44. minut, Honda je sa desne strane uputio centaršut u kazneni prostor, štoper domaćih Kulibali je glavom izbio loptu na drugu stativu, ali tamo se nalazio Bonaventura, koji šutira u bliži ugao i Reina je nemoćan - 1:1.

I tokom drugog poluvremena bilo je nekoliko veoma zanimljivih detalja, ali ne i golova. Najbliži pogotku bio je Mertens u 67. minutu meča, kada je njegov udarac zaustavila stativa gola ''Rosonera''.

Koji minut kasnije, trener Napolija Sari je isključen zbog protesta, a novu veliku priliku za njegov tim propustio je Iguain u 82. minutu meča, kada je lopta prohujala pored stative.

Pripretio je i Milan nešto kasnije preko Nijanga, koji je iskosa sa leve strane šutirao pored gola, a poslednju priliku za domaće propustio je Omar El Kaduri u nadoknadi vremena, kada je golman Milana Donaruma odlično reagovao i sačuvao bod gostima.