• Autor: Vladimir Stojanović

• 25. oktobar 2015.

• 16:55

Srbin blizu otkaza, ali ga je spasao Brazilac. Juve lako protiv Atalante sada prednost vodećih i nije tako velika, šest bodova!

Juventus nije blistao u prvom poluvremenu, Atalanta bezopasna, ali domaćin nije stvorio veliki broj prilika.

U par situacija se nije snašao Mandžukić, probao je par puta Pogba, a ton igri je davao kritikovani Dibala.

Mladi Argentinac je ućutkao kritičare bombom posle koje je Sportijelo izvadio loptu iz mreže.

Do kraja prvog poluvremena je Dibala mogao verovatno da otkloni svaku dilemu, ali je Sportijela pogodila lopta, spasio je čist pogodak.

Italy Soccer Serie A

U nastavku brzi gol Juventusa, akcija Pogbe i Dibale, Mandžukić brži od čuvara, 2:0 za šampiona.

To je bio početak kraja za Lombardijce, Juventus mnogo bolji nego recimo protiv Gladbaha u Ligi šampiona.

Najbolju šansu je imao Pogba sa penala, ali mu je Sportijelo odbranio udarac.

Na kraju 2:0, laka pobeda Juventusa, golove možete videti ovde.

Na "San Siru" depresivna atmosfera, poruke navijača Milana protiv Berluskonija, nije pošteđen ni Mihajlović, "Rosoneri" su ipak načeli Sasuolo u prvom delu.

Posle pola sata Konsilji je srušio Baku, dobio crveni karton, a Kolumbijac je preuzeo odgovornost i savladao rezervnog golmana Pegola.

Ipak u nastavku, za neke šok, za druge očekivano. Domeniko Berardi je zla kob Milana, daje im golove gde ih vidi. Majstorski je izveo slobodni udarac i savladao mlađanog Donarumu, 1:1!

Iako brojčano jači Milan nije uspevao da napravi neke zrele prilike, jednu su propustili u istom napadu Luiz Adrijano i Bertolaći.

Ipak, spasilac je Brazilac koji je stigao iz Šahtjora, u 86. minutu je uspeo da pogodi mrežu gostiju i tako najverovatnije spasi posao Siniši Mihajloviću.

Golove sa "San Sira" možete videti ovde.

Frančesko Lodi, majstor slobodnih udaraca je pogodio za Udineze protiv Frozinonea, nije se radovao, svojevremeno je igrao za današnjeg rivala.

Malo pravih prilika, Ćofani je mogao da izjednači, a Toto Di Natale da dotuče Frozinone.

U nastavku je Kastiljo u dva navrata mogao da razočara domaće navijače, Samarko je takođe imao priliku.

Di Natale nije imao svoj dan, zicer mu je skinuo Leali.

Mogao je Udineze da bude kažnjen, ali su se Lacijali propisno ispromašivali na "Friuliju", Ćofani i Dionizi propuštaju nove prilike da izjednače rezultat.

U matine terminu je Sampdorija lako savladala Veronu, ostali mečevi na programu su kasnije popodne i večeras.