ponedeljak 29.07.2019.
22:38

Sjajan meč odigrala je Bolonja u veoma jakoj proveri tokom priprema za novu sezonu.

Beta/Giorgio Benvenuti/ANSA via AP

Bolonja je danas za rivala imala ekipu nemačkog Šalkea i na kraju je slavila rezultatom 3:2, a kako prenose italijanski mediji, trener Siniša Mihajlović je iz bolnice putem interneta pratio prenos trijumfa svojih igrača.

Znate već, Mihajlović je podvrgnut hemioterapiji, posle saznanja da boluje od leukemije, pa je i današnja pobeda Bolonje, ujedno i dodatna, svojevrsna podrška srpskom stručnjaku da pobedi u svojoj najvažnijoj bici.

Šalke je poveo već u devetom minutu golom Rizea, a onda je usledio veliki preokret Bolonje. Poli je u 37. minutu izjednačio, a na isteku prvog poluvremena, Sansone je doveo Mihajlovićev tim u vođstvo.

U nastavku, Rodrigo Palasio je u 59. minutu postigao i treći gol za Bolonju i praktično potvrdio trijumf, a poraz Šalkea ublažio je Buželab, svojim pogotkom u 88. minutu meča.