15:28

Današnjim mečevima 46. kola, okončan je ligaški deo sezone u engleskom Čempionšipu. U centru pažnje bio je duel Midlsbroa i Brajtona, koji je odlučivao o imenu još jednog direktnog putnika u Premijer ligu, pored vodećeg Barnlija.

Twitter, Middlesbrough FC

Pre današnjeg kola, Midlsbro i Brajton su imali isti broj bodova na deobi drugog mesta, a ove dve ekipe su danas u međusobnom duelu odlučile ko će u Preemijer ligu odmah, a ko će morati da se za to bori u baražu.

S obzirom da je imao bolju gol razliku, Midlsbrou je danas odgovarao i nerešen rezultat, a meč je upravo tako i završen, rezultatom 1:1
!

Prema tome, Barnli i Midlsbro su novi premijerligaši, a u baraž će Brajton, Hal, Derbi i Šefild Venzdej.

Pred oko 34.000 gledalaca na Riversajdu, Midlsbro je poveo već u 19. minutu golom Stuanija i taj pogodak je obeležio prvo poluvreme.

Ipak, gosti se nisu predavali i posle deset minuta igre u nastavku, Stefens je izjednačio na 1:1 i meč uveo u dramatičnu završnicu.

Ali, samo četiri minuta kasnije, isti igrač je zaradio direktan crveni karton, pa je domaćinu znatno olakšan posao. Ipak, bilo je neizvesno do kraja, sudija je za osam minuta produžio ovaj meč, ali promene rezultata nije bilo, pa je veliko slavlje na Riversajdu moglo da počne.

Što se tiče ostalih rezultata, Barnli je sezonu završio ubedljivim trijumfom na gostovanju Čarltonu, bilo je 3:0, a Fulam našeg Slaviše Jokanovića je teško došao do pobede nad otpisanim Boltonom. Ovaj meč je završen rezultatom 1:0, a go odluke postigao je Kerni u 77. minutu.

Osim Boltona, iz lige ispadaju i Čarlton i Milton, što je još ranije bilo poznato.

Najubedljiviji danas su bili Hal protiv Roterama, kao i Brentford protiv Hadersfilda koji su svoje rivale deklasirali sa po 5:1.