subota 08.12.2018.
21:32

Argentinac doneo prednost "Blaugrani" u derbiju Katalonije.

Epa/Facundo Arrizabalaga

U okviru 15. kola španske Primere, Barselona gostuje Espanjolu u katalonskom derbiju.

Nakon nešto više od 25 minuta igre, aktuelni prvak Španije je imao dva gola prednosti.

Igrao se 17. minut kada su gosti dobili slobodan udarac iz zone šuta, odgovornost je preuzeo Mesi, koji hirurški preciznim udarcem matira iskusnog Dijega Lopeza za 1:0. Što bi se reklo, skinuo je paučinu.

Bio je to njegov 22. gol u derbijima sa Espanjolom.

Samo devet minuta kasnije, Usman Dembele dobija loptu u kaznenom prostoru rivala, lomi svog čuvara i namešta loptu na desnu nogu, upućuje sjajan udarac ka golu domaćina, 2:0 za "Blaugranu".

Do kraja prvog dela igre Barsa stiže i do trećeg pogotka, strelac je u prvom minutu nadoknade bio Luis Suarez, pa se na odmor otišlo sa 3:0 u korist ekipe Ernesta Valverdea.