Mesi - za njega je het-trik kao 'dobar dan'

• 20. mart 2012.

• 23:02

Leo Mesi je svojim golovima obeležio još jedan trijumf Barselone. Večeras protiv Granade postigao novi het-trik. Izgleda da to za njega nije ništa posebno...

Goleada na Kamp Nou protekla je ponovo u znaku Lea Mesija. Barsin čarobnjak postigao je tri gola za Katalonce u trijumfu nad Granadom rezultatom 5:3.

U drugom meču 28. kola Primere, Barsa je lako stigla do vođstva od 2:0, golovima Ćavija u 4. i Mesija u 17. minutu.

Usledilo je opuštanje koje su gosti uspeli da kazne početkom drugog poluvremena. Majnc je u 55. minutu smanjio na 2:1, da bi Sikeira u 62. iz jedanaesterca doneo izjednačenje Granadi.

Ali, goste je vrlo brzo čarobnjak Mesi spustio na zemlju.

Samo pet minuta kasnije Argentinac fenomenalnim lobom donosi novo vođstvo Barsi i ulazi u istoriju kluba kao njen najbolji strelac. Doduše, možda je bio i u ofsajdu, ali posle ovakve majstorije, zaista bi bila velika šteta prekinuti tu akciju.

Do kraja, Teljo u 82. i još jednom Mesi u 86. minutu doprineli su još ubedljivijem porazu Granade, koji je ublažio Sikeira još jednim golom iz penala, a tom prilikom isključen je i Dani Alveš posle dva žuta kartona.