Mesi vratio Barsu na vrh

• Autor: Boban Filipović

• 09. februar 2014.

• 22:49

Sevilja povela protiv šampiona u ranoj fazi meča, Katalonci preokrenuli već do poluvremena i u nastaku potvrdili pobedu. Šampionska trka u troje se nastavlja, tri prvoplasirane ekipe imaju isti broj bodova.

Meč je počeo odlično za domaćina na 'Sančez Pishuanu', poveli su protiv Barselone već posle 15 minuta igre.

Ivan Rakitić je prošao odlično po desnoj strani, dobro su kombinovali Andalužani, lopta dolazi do Morena koji šutira oštro, lopta kači nekog na putu ka golu i završava iza Valdesovih leđa.

Šampionu je ušla voda u uši, Sevilja pokšava do da iskoristi, nastavlja sa napadima, a Ivan Rakitić propušta koloslnu šansu posle pola sata igre da duplira prednost svojoj ekipi.

Kazna je ubrzo stigla, Mesi izvodi jedan prekid, Aleksis Sančez donosi izjednačenje, sporna situacija, čini se da je Čileanac bio u ofsajdu.

Minut pre odlaska na odmor Pedro probija po levoj strani, proigrava Mesija koji na oko 18 metara od gola najpre prima loptu, a onda šalje neodbranjiv volej u mrežu protivnika, Sjajan gol, Barsa sa prednošću ide na pauzu.

Sevilja u nastavku pokušava da se vrati u igru, Viktor Vitolo i Kevin Gameiro imaju šanse, ali one ostaju nerealizovane.

Kazna za promašaje ponovo stiže, igrao se 56. minut, Inijesta asistira Mesiju, Argentinac postiže jop jedan lep pogodak - 1:3.

Teško je igarti protiv Barselone u ovakvim trenucima, to je ekipa puna znalaca koji umeju da sačuvaju i sakriju loptu, te su se retki pokušaji Sevilje mahom sveli na udarce iz daljine koji nisu dali rezultat.

Imao je Adrijano šansu da pobedu Katalonaca u finišu učini još ubedljivijom, ali nije bio precizan.

Šlag na tortu je ipak stavio Sesk Fabregas u 88. minutu, trebalo mu je samo 15 minuta na terenu da se upiše u strelce, Amrtino ga je bacio u vatru umesto Pedra.

Na kraju 4:1 za Barsu, koja se izjednačila sa Realom i Atletikom po broju bodova (57), ali je lider na tabeli Primere posle 23. kola zbog najbolje gol razlike. Sevilja ostaje sedam sa 31 bodom.