Mesi probudio Barsu

• 14. april 2012.

• 23:54

Katalonci nastavili seriju pobeda u Primeri, iako su večeras imali dosta problema na gostovanju Levanteu.

Barsa večeras nije briljirala, ali je ipak došla do očekivanih bodova u duelu sa Levanteom u utakmici 33. kola Primere.

Ekipa Pepa Gvardiole slavila je tek posle preokreta u drugom poluvremenu, rezultatom 2:1 i vratila se na ''minus četiri'' u odnosu na Real uoči predstojećeg ''El Klasika''.

Katalonci su bolje započeli meč, stvorili nekoliko prilika, ali su domaći maltene ni iz čega došli do jedanaesterca u 23. minutu pošto je Buskets igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Siguran realizator bio je Barkero za vođstvo Levantea od 1:0.

Sve do 64. minuta bio je na snazi ovaj rezultat, a onda se ''probudio'' Leo Mesi. Posle odlične kombinacije sa Sančezom, Argentinac je sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u desni ugao gola domaćih - 1:1.

Meč je odlučen osam minuta kasnije, kada je dosuđen jedanaesterac za Barselonu. Ova odluka arbitra izazvala je proteste fudbalera Levantea, ali Mesi koristi priliku i sa bele tačke donosi novu pobedu Barsi - 1:2.