Mesi pocrveneo, Argentinci konačno dobili Čile, ovoga puta samo za utešnu nagradu!

subota 06.07.2019.
23:03

Treće mesto na Kopa Amerika za 2019. godinu pripada selekciji Argentine.

EPA-EFE/Sebastiao Moreira

Fudbaleri Argentine su na "Korintijans Areni" u Sao Paulu slavili sa 2:1 (2:0) protiv Čilea, u borbi za bronzu na Kopa Amerika.

Poveli su "Gaučosi" u 12. minut, Mesi je nakon jednog prekršaja iskoristio nepažnju odbrane, poslao je lukav pas iz prekida ka Agueru, ovaj je izbegao ofsajd zamku u sjurio se ka golu koji čuva Arijas, rutinski ga je zaobišao i savladao za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije, dobar pas Lo Selsa ka Dibali, ovaj majstorski prihvata loptu i prijemom izbacuje gotovo čitavu odbranu rivala, izbija sam pred Arijasa, kojeg rutinski prebacuje i trese mrežu Čilea za 2:0.

Imali su Argentinci lepu prednost, a onda je u 37. minutu nastao veliki problem.

Prgavi Gari Medel i Lionel Mesi su se pokoškali, sudija ih je obojicu počastio crvenim kartonim!

Drugi crveni karton za Mesija u dresu reprezentacije, mada je utisak da ga nije zaslužio, čitavu sitauciju pogledajte OVDE.

Otišlo se na odmor sa dva gola u mreži "La Rohe" i po 10 igrača na obe strane, a takvo stanje stvari je u nastavku više prijalo ekipi koja se nalazila u zaostatku.

Igrao se 59. minut kada su Argentinci skrivli penal, Arturo Vidal je preuzeo odgovornost i vratio Čile u igru.

Mogao je Aguero ponovo da vrati dva gola prednosti svojoj selekciji, najpre je Arijas u 77. minutu uspeo da ukroti njegov pokušaj iz vrlo dobre pozicije, da bi tri minuta kasnije napadač Sitija tukao pored gola rivala.

Izdržali su "Gaučosi" do kraja, nije Čile uspevao da ugrozi Franka Armanija, te je bronza na Kopa Amerika pripala selekciji Argentine.

U finalu se sutra sastaju domaćin Brazil i selekcija Perua.