Mesi 'het-trikom' poslao poruku pred dodelu 'Zlatne lopte'

• Autor: Boban Filipović

• 09. januar 2016.

• 17:50

Istina je da se prestižno priznanje dodeljuje na osnovu rezultata u 2015. godini, ali čudesni Argentinac je fenomenalno otvorio 2016-tu.

Granada je isrpaćena sa 'Nou Kampa' sa četiri gola u mreži, prva tri je Andalužanima spakovao Leo Mesi.

Na samom startu utakmice Luis Suarez se obrukao promašivši zicer sa peterca, ali već u 8. minutu Mesi je počeo da postavlja stvari na svoje mesto.

Gol za vođstvo Argentincu je namestio Arda Turan, to je prva Turčinova asistencija u dresu Barse na zvaničnim utakmicama.

Šest minuta kasnije već je 2:0, Mesi ponovo egzekutor, Suarez se iskupio za pomenutu blamažu asistencijom.

Leo Mesi rešava sve dileme u 58. minutu utakmice i tako stiže do prvog het-trika u 2016. godini.

Zanimljivo, Mesi je direktno učestvovao kod prvih sedam golova Barse u Novoj godini, što golovima, što asistencijama.

Nejmar je u samom finišu postavio konačnih 4:0 svojim 15. golom u sezoni izjednačio se na čeelu liste strelaca sa Luisom Suarezom. 'El Pistolero' je upisao svoju drugu asistenciju na utakmici.

Katalonci su se ovom pobedom vratili na čelo tabele, videćemo koliko će tu ostati pošto Atletiko Madrid sutra gostuje u Vigu i eventualnim trijumfom na 'Balaidosu' 'Jorandžije' bi ponovo bile lideri. Ipak, Barsa ima i zaostali meč potiv Hihona, koji je odložen zbog nastupa na Svetskom klupskom prvenstvu.

Granada je prva 'iznad crte', ali bi mogla da sklizne u opasnu zonu ukoliko Sporting Hihon ili Rajo Valjekano trijumfuju u svojim utakmicama u okviru 19. kola Primere.