• Autor: Milovan Longinov

• 18. decembar 2016.

• 22:39

Kakva magija večeras na Kamp nou, Mesi i Suarez su napravili čudo, Barselona gazduje u Kataloniji.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom Kamp nou ekipu Espanjola rezultatom 4:1 (1:0) u velikom gradskom derbiju 16. kola Lige Primere.

Strelci za Barselonu bili su Luis Suarez u 18. i 67. i Đordi Alba u 68. minutu, ali je apsolutni heroj io Lionel Mesi koji je bio asistent kod dva gola. Jedini pogodak za goste postigao je Lopez u 79. minutu.

Barselona ni u jednom trenutku nije dozvolila da se pobeda na večerašnjem meču dovede u pitanje. Od samog početka, Katalonci su dominirali, igrali svoju igru i čekali šansu za gol.

U 18. minutu, posle kontre, Inijesta je dubinskom loptom pronašao Luisa Suareza, a ovaj u prijemu pobegao svom čuvaru i pogodio dalji ugao za 1:0.

U drugom poluvremenu, Barsa je u razmaku od 60 sekundi dotukla gradskog rivala. od drugog gola, najpre je Andres Inijesta priredio ringišpil za gostujuće igrače, a potom je odmah u istom ritmu nastavio i Mesi, koji je nanizao trojicu igrača, šutirao, a na odbijenu loptu od golmana naleteo je Suarez za 2:0.

Samo minut kasnije, Mesi je na sličan način prošao svoje čuvare i proigrao Albu, a ovaj zategao loptu u drugi ugao za nedostižnih 3:0.

Gosti su do kraja uspeli da postignu počasni pogodak i to u 79, minutu posle lepe akcije i preciznog udarca Lopeza.

U samom finišu, ponovo su Suarez i Mesi napravili čudo, ovaj put je Urugvajac prelepo asistirao, a Argentinac ćušnuo loptu kroz noge rezervom golmannu Himenezu za konačnih 4:1.

Barselona sada ima tri boda manje od lidera Real Madrida koji ima meč manje zbog učešća na SP za klubove.

Nastavak Primere zakazan je za 7. i 8 januar kada Barselona ima neugodno gostovanje Viljarealu.