nedelja 21.01.2018.
14:29

Nova važna pobeda Napolitanaca.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima ekipu Atalante rezultatom1:0 (0:0) u 21. kolu Serije A.

U uzbudljivoj utakmici u Bergamu, Napoli je do pobede došao golom Mertensa u 65. minutu.

Mertens je u 65. minutu odlično pobegao odbrani, prihvatio asistenciju Kaljehona i raspalio u prvi ugao za 1:0 i tako doneo Napolitancima veliku pobedu.

Napoli će i posle ovog susreta ostati prvi na tabeli sa 54 boda, Juventus ima četiri manje, a u ponedeljak dočekuje Đenovu.

Napoli je bio bolji rival u većem delu susreta, mada je Atalanta posle primljenog gola imala dve odlične prilike u kojima se istakao Pepe Reina.

Kristante je raspalio po lopti sa 20 metara, lopta je išla u sam gornji ugao, ali je Reina paradom izbio u korner.

U nadoknadi vremena Marek Hamšik je postigao drugi pogodak, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd pa je ostalo 1:0.