subota 14.10.2017.
18:55

Belgijanac je junak nove pobede PSŽ-a, ostvarene na gostovanju u Burgonji.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Drama u samoj završšnici obečežila je duel između Dižona i Pari Sen-Žermena u 9. kolu Lige 1, koji je završen rezultatom 1:2.

Domaćin se isprsio pred liderom farncuskog šampionata i malo mu je nedostajalo da ostane neporažen.

Mirisalo je na sigurnu pobedu Parižana kada je Tomas Menije slomio otpor domaćina dvadesetak minuta pre kraja meča, ali Dižon dolazi do izjednačenja zahvaljujući golu Ženoa u 87. minutu.

Ipak, Menije u nadokanadi postiže svoj drugi gol na utakmici na asistenciju Mbapea i donosi pobedu 'Svecima'

PSŽ se učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli, povećana je prednosti odnosu na najbližeg pratioca i aktuelnog šampiona Monako je uvećana jer su 'Kneževi' sinoć poraženi u Lionu.

Dižon ostaje u donjem domu, mogao bi da sklizne u zonu ispadanja kada se okonča 9. kolo.