Menhengladbah razbio Verder

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 05. februar 2016.

• 22:18

Ekipa Borusije Menhengladbaha pobedila je u okviru 20. kola Bundeslige ekipu Verdera iz Bremena sa veoma ubedljivih 5:1.

Borusija iz Menhengladbaha ne gubi veru da može i naredne sezone da igra Ligu šampiona.

Ekipa Andrea Šuberta danas nije štedela svog rivala, već u prvom poluvremenu su poveli sa 2:0 golovima Štindla i Kristensena.

Kristensen je povećao rezultat na 3:0 u 50. minutu, Klaudio Pizaro je uspeo da postigne utešni gol za goste iz penala, da bi do kraja Borusija uspela da postigne još dva gola i to preko Rafaela i Nortvajta.

Verder je u velikim problemima, ušli su u zonu ispadanja, nalaze se na 16. mestu sa samo 19 osvojenih bodova iz 20 mečeva. Sa druge strane, Borusija je na 4. mestu sa 32 osvojena boda.