19:56

Slavlje Borusije u jednom od derbija kola.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Borusija iz Menhengladbaha je danas uspela da slavi u okviru 9. kola nemačke Bundeslige i da se vrati na prvo mesto na tabeli.

Ekipa Marka Rozea je slavila danas protiv Ajntrahta iz Frankfurta rezultatom 4:2 (2:0) u utakmici u kojoj su gosti jurili rezultat čitav meč i nisu uspeli da sustignu protivnika.

Sjajnu akciju domaćih u 28. minutu uspeo je da realizuje Tiram, Embolo mu je asistirao iako je veoma loše primio loptu.

Oskar Vendt je uspeo da iskoristi svoju šansu u 2. minutu nadoknade vremena prvog poluvremena za velikih 2:0.

U nastavku Kostić pronalazi Kamadu na drugoj strani, ovaj asistira Da Kosti koji smanjuje rezultat.

Igrao se 75. minut kada je domaći tim uspeo da stigne do nove prednosti, Elvedi je iskoristio dodavanje Benesa za 3:1, ali se gosti nisu predavali i samo 4 minuta kasnije su preko Hinteregera stigli do nove nade da mogu do izjednačenja.

Ipak, ohladio ih je Zakaria na 5 minuta pre kraja regularnog dela igre.