Menhengladbah fatalan za Bajern!

• 20. januar 2012.

• 22:23

Premijerna utakmica drugog dela sezone u Bundesligi najavila je veliku borbu za titulu na proleće. Kao i u prvom kolu, Bajern i večeras ostao praznih šaka u duelu sa Menhengladbahom koji nastavlja sa sjajnim igrama iz jesenjeg dela sezone.

Večerašnjom utakmicom između Menhengladbaha i Bajerna nastavljeno je takmičenje u Bundesligi.

Derbi 18. kola u potpunosti je pripao domaćinu, koji je, kao i na početku sezone (1:0), očitao lekciju lideru. Večeras su fudbaleri Menhengladbaha bili još ubedljiviji, ostvarivši pobedu rezultatom 3:1 i došli na samo bod zaostatka za Bavarcima.

Počelo je golom Marka Rojša već u 11. minutu, posle velike greške  Nojera, a na poluvreme se otišlo prednošću domaćih od 2:0, pošto je u 41. minutu i Herman savladao golmana Bajerna.

Očekivao se odgovor Bavaraca u nastavku, ali umesto toga Herman postiže još jedan gol posle odlične asistencije Marka Rojša - 3:0.

Četiri minuta kasnije Švajnštajger je smanjio na 3:1, ali i pored konstantne inicijative u poslednjih 15 minuta Bajern nije uspeo da učini nešto više.

Bajern je tako ostao na 37 bodova na čelu tabele, Menhengladbah je sada drugi sa 36, ispred Šalkea i Dortmunda sa po 34...