• Autor: Filip Mitrović

• 15. april 2012.

• 17:35

Borusija iz Menhengladbaha ubedljivo je savladala Keln rezultatom 3:0.

U 31. kolu nemačke Bundeslige, Borusija iz Menhengladbaha je pred oko 53 hiljade gledalaca na svom "Borusija Parku" ispratila goste iz Kelna sa tri gola u mreži.

Domaćini su došli u vođstvo u 19. minutu golom Aranga i sa minimalnom prednošću otišlo se na odmor.

Već na startu drugog dela igre, u 53. minutu, rezervista Toni Jančke duplirao je vođstvo posle asistencije Rojsa.

Konačan rezultat 3:0 postavio je Marko Rojs samo dva minuta kasnije na dodavanje Aranga. To je bio njegov 16. gol u sezoni.

Menhengladbah je ovom pobedom upisao 56 bodova i ostao na četvrtoj poziciji, ali je prišao Šalkeu na samo bod i u preostala tri kola ove dve ekipe vodiće borbu za treće mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona (četvrtoplasirani igra kvalifikacije).

Keln je ostao u zoni ispadanja, na 16. mestu i ima četiri boda manje od Augzburga, koji je prvi "iznad crte".