subota 23.03.2019.
10:28

U noći između petka i subote odigrano je nekoliko interesantnih prijateljskih mečeva.

Epa/Peter Powell

Reprezentacija Meksika odigrala je prijateljski meč protiv Čilea na neutralnom terenu u San Dijegu, "Sombrerosi" su slavili sa 3:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku napadač Benfike na pozajmici u Vulverhemptonu Raul Himenez doneo prednost Meksiku sa kreča.

U 64. minutu je Moreno povisio na 2:0, da bi samo minut kasnije "Ćuki" Lozano postigao i treći gol za "Sombrerose". Pizaro je ukrao loptu nespretnim Čileancima i proigrao hitronogog napadača PSV, koji sjajnim lob udarcem matira Arijasa za 3:0.

Uzvratio je Čile u 69. minutu, nakon lepe akcije i prizemnog centaršuta Isle, strelac je bio Kastiljo.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Herardo "Tata" Martino je ostvario trijumf na debiju na klupi "Sombrerosa".

Peru je na "Red Bul Areni" u Herisonu (SAD) slavio sa 1:0 (1:0) protiv Paragvaja.

Jedini gol na utakmici postigao je Kristijan Kueva već u četvrtom minutu.

Slavila je i Gvatemala, oni su kod kuće bili bolji od Kostarike sa 1:0 (1:0).

Gol odluke pao je u 31. minutu, strelac je bio Sinkota.