Meč sezone u LŠ! Kakav preokret Sitija, Falkao i Aguero pokazali kakvi su majstori!

• Autor: Milovan Longinov

• 21. februar 2017.

• 22:38

Možda i najbolji meč ove sezone u Ligi šampiona, Siti vodio pa se dva puta vraćao i na kraju preokrenuo i slavio 5:3!

Fudbaleri Mančester sitija napravili su možda i najveći preokret u poslednjih nekoliko sezona u Ligi šampiona pošto su večeras pobedili Monako rezultatom 5:3 (1:2).

U drugom meču, ništa manje zanimljivom Atletiko je slavio u Leverkuzenu, a taj izveštaj pročitajte OVDE.

Siti je poveo golom Sterlinga, potom je Monako preokrenuo preko Falkaa i Mbapea, da bi Aguero izjednačio na 2:2. Falkao je mastorijom vratio na 2:3 POGLEDAJTE OVDE, da bi u poslednjih 20 minuta Siti sa tri komada došao do veliki pobede.

Večeras smo videli festival svega na Etihadu - po jedan fenomenalan gol na obe strane, promašeni penal, veliku grešku sudije, a potom i golmana Daniela Subašića.

Siti je bolje otvorio meč, iako se videlo da u odbrani još kako škripi. Posle nekoliko poluprilika, u 26. minutu Sane je proigrao Sterlinga, a ovaj sa pet metara doneo prednost Sitiju.

Ipak, posle samo šest minuta, Falkao se našao na pravom mestu i glavom savladao Kabaljera za 1:1.

Nakon tog pogotka, usledio je zanimljiv trenutak kada golman Monaka oborio Aguera, ali umesto da bude penal i crveni za Subašića, sudija je pokazao žuti Argentincu zbog simuliranja.

Samo nekoliko minuta kasnije, Mbape je pobegao štoperima Sitija i zategao loptu pod prečku za potpuni preokret.

Drugo poluvreme bilo je još uzbudljvije, pošto je već u 50. minutu Falkao propustio priliku da sa bele tačke povisi na 3:1.

Kazna je usledila osam minuta kasnije kada je Aguero matirao očajno postavljenog Subašića, a onda je u 611. minutu usledio potez meča.

Radamel Falkao je otresao Stounsa, slomio mu kičmu, a potom Kabaljera iznenadio perfektnim lob udarcem za 2:3!

Činilo se da će Siti dobiti još jedan šamar ove sezone i u Ligi šampiona, ali je onda usledio potpuni haos u poslednjih 20 minuta.

Aguero je svojim drugim golom, fantastičnim volejom posle kornera izjednačio na 3:3, da bi pet minuta kasnije, Stouns bio na pravom mestu takođe posle kornera - 4:3!

Monako je bio u potpunom šoku, a Siti u naletu i u 82. minutu, domaći su izveli tipičnu Pepovu akciju, Silva je proigrao Aguera bocom, a ovaj spojio Sanea da se ušeta u gol za 5:3.

Tu nije bio kraj ludilu, pošto je Falkao imao veliku priliku za het-trik, ali je Kabaljero maestralno intervenisao.

Do kraja nije bilo promene rezultata, kakva pobeda Sitija!