Meč o kojem će se pričati, odbrana zakopala Čelsi, Lampard slavi decu kluba!

• Autor: Nikola Miloradović

• 26. septembar 2020.

• 20:29

Fudbaleri Čelsija su uspeli da ostvare sjajan rezultat, s obzirom na dešavanja iz prvog poluvremena.

Remi na "Hotornsu" na kraju, VBA je imao tri gola viška n poluvremenu, Čelsi je u sudijskoj nadoknadi uspeo da dođe do boda, 3:3 (3:0) na stadionu povratnika u elitni rang.

Puleni Slavena Bilića su stekli tri gola prednost za samo 28 minuta igre!

Poveli su već u četvrtom minutu, katastrofalna greška Alonsa, poklonio je loptu protivniku na oko 40 metara od svog gola, Pereira potom proigrava Kaluma Robinsona, koji matira Kabaljera.

A onda, 25. minut, katastrofa kapitena Tijaga Silve, nije uspeo lepo da primi jednu prostu loptu, Robinson je to ispratio, ukrao mu loptu, sjurio se ka golu i po drugi put matirao Kabaljera.

Već u 28. minutu bilo je i 3:0, centaršut iz kornera, Furlong spušta loptu glavom ka Bartliju, Džejms ne uspeva da napravi ofsajd zamku, te štoper "Vrećica" sa par metara lako matira golmana "Plavaca"!

Treba dodati i da je Čelsi između prvog i drugog primljenog gola igrao jako dobro, stvorili su dve odlične prilike, Ejbraham je sa par metara prebacio loptu preko gola, Verner je pogodio prečku.

Detalje iz prvog poluvremena pogledajte u nastavku.

"Plavci" su krenuli na sve ili ništa u drugom delu, Lamaprd je na teren odmah poslao Hadson-Odoija i Aspilikuetu umesto Kovačića i Alonsa.

To se "Plavcima" isplatilo u 54. minutu, sjajan gol Maunta za 3:1, nada za goste iz Londona.

A onda, odlična akcija u 70. minutu, dupli pas Haverca i rezerviste Hadson-Odoija, potonji trese mrežu rivala za 3:2.

Do kraja potpuna ofanziva "Plavaca", Lampard je na teren poslao i Žirua i to umesto Tijaga Silve, da bi u trećem minutu nadoknade mrežu Sema Džonstona zatresao Temi Ejbraham, za konačnih 3:3.

Gledao se snimak, sumnjalo se da je Haverc igrao rukom, OVDE pogledajte snimak i procenite, ali gol Čelsija na kraju nije poništen.

Neverovatan meč, Lampard ima strašan mentalitet, koji je preneo na svoje pulene, ali nema odbranu.