• Autor: Nikola Miloradović

• 22. april 2019.

• 22:21

Verovali ili ne, mladi Francuz je toliko brz.

Kilijan Mbape je sinoć postao najmlađi igrač u istoriji francuske Lige 1 koji je na jednoj utakmici postigao het-trik.

PSŽ je slavio sa 3:1 protiv njegovog bivšeg kluba Monaka i tako proslavio odbranu titule u Francuskoj, ali bi Mbape ovaj meč mogao da pamti po nečemu drugom.

Naime, pre nego što je postigao prvi gol za "Svece", Mbape je pretrčao veliki deo terena, a najveća brzina koju je tom prilikom dostigao je brzinu od približno 38 kilometara na čas (37,99661 km/h). Pogodak možete pogledati OVDE.

To je verovatno i najveća brzina jednog igrača ikada na fudbalskim terenima, a sada će vam postati jasno i zašto.

Naime, prosečna brzina Juseina Bolta, tokom trke u kojoj je oborio svetski rekord na 100 metara bila je 37,57818 km/h, što je sporije od Mbapeove maksimalne brzine tokom pomenutog sprinta pre postizanja prvog gola za "Svece" protiv "Kneževa".

Nestvarno je brz Kilijan Mbape, a još je pritom i fantastičan fudbaler, sa vrhunskom tehnikom, driblingom, osećajem za gol i još mnogim drugim stvarima, preti da postane jedna od najboljih napadača svih vremena bez sumnje.

Iako ima samo 20 godina, ove sezone je postigao 30 golova u Ligi 1, upisao je i devet asistencija, ukupno je u svim takmičenjima za PSŽ ove sezone ubeležio 36 golova i 17 asistencija.

U Ligi 1 postiže gol na svakih 72 minuta, u svim takmičenjima gol na svakih 89 minuta, zaista impresivno.