Mažiću u Kini nije lako bez Ristića i Đurđevića! Mnogo nervoze, crveni kartoni, VAR...

subota 06.04.2019.
11:53

Često je tokom meča bio u razgovoru sa nezadovoljnim i nervoznim igračima...

Screenshot/YouTube/Chinese Football League

U kineskoj Superligi igra se četvrto kolo, a naš najbolji arbitar Milorad Mažić delio je pravdu u utakmici vodećeg Peking Guana i Đangsu Suninga.

Domaći tim je ovaj meč dobio sa 3:0 i učvrstio se na vrhu tabele sa maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, a osim golova, ''pljuštali'' su i crveni kartoni koje je Mažić podelio.

Peking Guan je poveo u 22. minutu golom Žang Juninga, a pred kraj poluvremena domaći su ostali sa igračem manje, pošto je Mažić zbog dva žuta kartona isključio Ju Janga.

Iako sa igračem manje, Peking je duplirao prednost golom Bakambua u 54. minutu, kada je morala da reaguje i VAR tehnologija, a sve dileme su rešene kada je Mažić isključio i fudbalera gostujućeg tima, Vang Songa u 79. minutu.

U samom finišu, Vang je potvrdio pobedu Peking Guana - 3:0.

Bilo je tokom meča još teških situacija za Mažića, koji je u Kini lišen pomoći Milovana Ristića i Dalibora Đurđevića, a kako je sve izgledalo, pogledajte u prilogu sa YouTube kanala kineske Superlige.