Matić ostavlja Benfiku na vrhu! Porto srušen u sjajnoj atmosferi!

• 12. januar 2014.

• 18:59

Derbi jeseni portugalskog šampionata u potpunosti je pripao ekipi Benfike, koja je u fantastičnom ambijentu savladala Porto i izbila na čelo tabele.

Nemanja Matić se na sjajan način oprostio od navijača Benfike, pobedom lisabonskog kluba rezultatom 2:0 nad najvećim rivalom, ekipom Porta.

Osim po oproštaju Matića koji odlazi u Čelsi, meč je protekao u znaku sećanja na legendarnog Euzebija koji je nedavno preminuo, a navijači su tim povodom napravili veličanstvenu koreografiju.

Kad je sama utakmica u pitanju, Benfika je bila znatno bolji rival, zasluženo je trijumfovala i preuzela lidersku poziciju na tabeli.

Na prvi gol se čekalo svega 13 minuta, a onda je Lazar Marković u svom stilu protutnjao delom terena koji pripada gostima, lepo uposlio Rodriga koji snažnim udarcem pod prečku, iskosa sa leve strane donosi prednost domaćima.

I u nastavku meča Benfika je imala više od igre. Početkom drugog poluvremena, u prilikama su bili i Lazar Marković i Nemanja Matić, ali su gosti odoleli do 54. minuta, kada je Garaj bio najviši u skoku posle kornera sa leve strane, postavivši konačnih 2:0.

Dodajmo i da je od 74. minuta Porto igrao bez isključenog Danila, posle čega je postalo jasno da gosti ne mogu do preokreta.

Inače, osim Matića i Markovića, naših ostalih reprezentativaca nije bilo na terenu, pošto su preostala trojica - Fejsa, Sulejmani i Đuričić derbi odgledali sa klupe za rezerve.

Posle 15 odigranih kola, na kraju prvog dela sezone, Benfika vodi sa 36 bodova, drugi je Sporting sa 34, a Porto treći sa 33 osvojena boda i to su ekipe koje će se u nastavku sezone boriti za titulu.