ponedeljak 21.09.2020.
20:55

Prva pobeda Vile, Šefild opet poražen.

Clive Rose/Pool via AP

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom stadionu ekipu Šefild Junajteda rezultatom 1:0 (0:0) u drugom kolu Premijer lige.

Heroj Vile bio je novi golman Emilijano Martinez, koji je tokom vikenda stigao iz Arsenala i odmah na debiju opravdao uloženih 20 miliona.

On je u 34. minutu odbranio penal Landstramu, iako je Šefild u tom trenutku imao i igrača manje. Prethodno, u 12. minutu je isključen štoper Igan.

Brojčanu prednost Vila je uspela da iskoristi u 63. minutu, Mings je asistent, a Konsa na pravom mestu, pogađa za 1:0.

Šefild sa igračem manje nije imao snage ni ideje da ugrozi gol Martineza, a Vila se do kraja usredsedila na čuvanje prednosti.

Vila ima tri boda, ovo joj je prva utakmica, posle odloženog prvog kola sa Junajtedom, dok je Šefildu ovo drugi poraz i dalje su bez datog gola.