• Autor: Nikola Miloradović

• 28. oktobar 2018.

• 18:58

Fudbaleri Mančester junajteda su u okviru 10. kola Premijer lige na svom stadionu dočekali Everton.

Puleni Žosea Murinja slavili su na "Old Trafordu" protiv Evertona sa 2:1 (1:0) u jednom od najboljih mečeva "Crvenih Đavola" ove sezone.

Portugalac je odlučio da u startnih 11 ne uvrsti Romelua Lukakua posle dužeg vremena, šansu je kao najistureniji dobio Rašford.

Od starta su domaći fudbaleri igrali bolje, prvu priliku imali su preko Mate u 19. minutu, ali je udarac glavom Španca završio u rukama Džordana Pikforda.

A onda, u 26. minutu, Idrisa Gej ruši Marsijala u svom kaznenom prostoru, a sudija Mos pokazuje na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Pogba, Pikford sjajno brani njegov pokušaj, ali lopta se ponovo odbija na nogu Francuzu, koji ovoga puta ne greši, 1:0 za Junajted.

Samo par mintua kasnije, Rašfrod postiže drugi gol za "Đavole", ali ga Mos opravdano poništava, engleski napadač je bio u ofsajdu.

Do kraja prvog dela igre nije bilo izglednijih prilika, da bi nakon četiri minuta igre u natavku Entoni Marsijal nastavio svoju seriju.

Nakon pasa Pogbe, raspalio je sa ivice kaznenog prostora po lopti postigao sjajan pogodak za 2:0. U fantastičnoj formi je Francuz, kojem je ovo treći gol u na poslednja dva susreta u PL.

U 52. minutu velika šansa za Bernarda na drugoj strani, ali je Brazilac iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

Nakon toga, u samo par minuta, dve velike šanse za Junajted, najpre je Pikford fantastično zaustavio pokušaj Rašforda, da bi potom engelski čuvar mreže još jednom briljantno reagovao nakon pokušaja Pogbe.

Na teren je potom ušao Lukaku, a odmah je usledila šansa za goste, u 72. minutu izgledna prilika za Kolmana, ali je desni bek Evertona prebacio čitav gol domaćina.

A onda, samo četiri minuta kasnije, nakon greške Pogbe velika šansa za Everton, Ričarlison je bežao odbrani Junajteda, ali ga je Kris Smoling srušio, penal za goste.

Odgovornost je preuzeo Sigurdson, Islanđanin retko greši sa kreča, što se pokazalo i ovog puta, efektno je zatresao mrežu nemoćnog Davida De Hee za 2:1.

U nadoknadi vremena velika šansa za Marsijala, pobegao je odbrani Evertona, ali je u situaciji jedan na jedan sa Pikfordom previše nonšalantno reagovao, pa je engleski golman sačuvao mrežu. Junajted je do kraja  zadržao prednost i upisao novi trijumf.

Petom pobedom u sezoni preskočili su upravo Everton na tabeli, sada su osmi sa 17 bodova, "Karamele" odmah ispod njih sa dva boda manje.