Marsej zahvaljujući sudijama u finalu Lige Evrope!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. maj 2018.

• 23:36

U finalu u Lionu 16. maja sastaće se Atletiko Madrid i Marsej!

Velika uzbuđenja u drugom meču polufinala Lige Evrope između Salcburga i Marseja, nakon prvog bilo je 2:0 u korist Francuza, danas je Salcburg nakon 90 minuta uspeo da nadoknadi tu prednost, pa se pitanje pobednika rešavalo u produžecima. Tamo je uspešniji tim bio Marsej, na kraju 2:1 za Salcburg i prolazak Marseja!

Marsej je bio opasniji po gol na startu, već u šestom minutu Paje pronalazi u kaznenom prostoru Ramija koji šalje loptu preko gola, da bi na drugoj strani Dabur imao dobru priliku za Salcburg, ali promene rezultata nije bilo.

Do kraja poluvremena Salcburg preuzima terensku inicijativu, ali nije stvorio dovoljno šansi da bi postigao gol i makar prepolovio rezultat iz prvog meča.

U drugom je bila totalno drugačija priča.

U 53. minutu sjajna solo akcija Haidare, zaleteo se ka golu, bio je nezaustavljiv za defanzivce Marseja, postigao sjajan gol za 1:0!

Ramaljo je imao dobru šansu, da bi u 65. minutu već bilo 2:0.

Akcija je tekla po desnoj strani, na kraju lopta dolazi do Šlagera koji upućuje udarac ka golu, Sar ju je dokačio dovoljno da promeni pravac i da prevari Pelea za 2:0!

Nekoliko dobrih šansi sredinom drugog poluvremena, Tovan je imao sjajnu šansu za Marsej, ali je pogodio prečku, mogao je golom da reši dosta toga i da totalno demorališe protivnika. Ipak, bili smo sve bliži produžecima...

U produžecima veliku šansu u 98. minutu propušta Ćaleta Car, Pele fantastično brani njegov udarac glavom, Salcburg je bio blizu velikog preokreta u tim trenucima. Nešto kasnije Dafur šutira, ali samo pored gola iz dobre situacije.

I onda veliki šok na stadionu u Salcburgu u 115. minutu meča, sudija je dosudio korner za Marsej iako nije postojao što se "videlo iz aviona", a nakon tog kornera Rolando pogađa za 2:1! Dva gola su bila potrebna Salcburgu nakon toga, svima je bilo jasno da do toga neće doći.

Na kraju, Marsej u finalu, sudija Karasjov iz Rusije i njegovi pomoćnici neka se spreme za paljbu od strane Austrijanaca.

Korner koji je dosuđen u korist Marseja pogledajte OVDE.