Marsej se novom pobedom učvrstio u ''Top 3''

subota 31.03.2018.
19:57

U jedinoj večerašnjoj utakmici 31. kola francuske Lige 1, Marsej slavio u Dižonu.

Beta/AP Photo/Claude Paris

S obzirom da se Pari Sen Žermen odavno izdvojio na vrhu tabele, do kraja sezone u Francuskoj biće mnogo zanimljivije pratiti trku za drugo mesto koje i dalje zauzima Monako.

Prvi pretendent da ''Kneževe'' eventualno smeni sa te pozicije jeste ekipa Marseja, koja je večeras kao gost savladala Dižon rezultatom 3:1 i učvrstila se na trećoj poziciji, ispred Liona.

Vođstvo gostima doneo je Žermen u 36. minutu utakmice, a potpunu rezultatsku neizvesnost vratio je rezervista Kvon Čang-Hun sedamnaest minuta pre kraja.

Ali, sam finiš meča pripada ekipi Marseja, koja golom Okamposa u 88. minutu vraća prenost, a njihov trijumf potvrdio je Paje iz jedanaesterca u nadoknadi vremena - 1:3.

Inače, fudbalski događaj dana u Francuskoj je finale Liga kupa u kojem se večeras od 21:05 sastaju Pari Sen Žermen i Monako.