Marsej poražen na "Pjer-Moroju", 90 minuta za Radonjića

nedelja 30.09.2018.
22:56

Fudbaleri Lila slavili su na svom stadionu u okviru osmog kola francuske Lige 1.

Epa/Facundo Arrizabalaga

Lil je na "Pjer-Moroju" dočekao Olimpik Marsej, a gosti su kući otišli bez bodova i sa tri gola u mreži, na kraju 3:0 (0:0) za domaći sastav.

Već u 10. minutu je lepu šansu da prvenac postigne imao Nemanja Radonjić, ali je bivši igrač Crvene zvezde poslao loptu preko gola rivala.

U 20. minutu smo videli lepu akciju između Tovana i srpskog repezentativca, ali je Mainjan pročitao njihovu nameru i zaustavio ih u poslednji čas.

Do kraja prvog dela igre najpre Ikone preti gostima, ali šutira pored gola, a onda je golman Lila imao pune ruke posla nakon sjajnog pokušaja Žermena, no promene rezultata nije bilo. U sudijskoj nadoknadi preti i Tijago Mendeš, ali šutira daleko od gola gostiju.

Nastavak je solidnim šutem otvorio upravo Mendeš, ali je ponovo bio neprecizan, da bi se ključni trenutak utakmice odigrao u 63. minutu, kada je Mandanda srušio protivnika u svom kaznenom prostoru, te je Lil dobio idealnu priliku da povede.

Talentovani Nikola Pepe je izveo najstrožu kaznu i doneo prednost domaćoj ekipi.

Rudi Garsija potom pravi dve izmene, na klupu je poslao Žermena i Okamposa, a u igru su ulil Mitroglu i Paje.

Nije ni to dalo rezultate, novi penal za domaću ekipu pravi Luiz Gustavo, ovoga puta sa kreča precizan Bamba.

Konačan rezultat postavlja upravo Bamba, svojim drugim golom na meču za samo tri minuta.

Nemanja Radonjić je počeo meč u startnih 11, igrao je na desnom krilu, a na terenu je ostao do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Ovim susretom je zatvoreno osmo kolo, nakon kojeg je Lil na visokom drugom mestu na tabeli sa 16 bodova, osam manje od vodećeg PSŽ. Marsej je pao na šesto mesto, sa 13 osvojenih bodova.