Marsej nastavio niz nepobedivosti kod kuće

nedelja 04.12.2016.
18:53

Fudbaleri Olimpik Marseja slavili su na svom terenu protiv Nansija u 16. kolu Lige 1.

Izabranici Rudija Garsije su dominirali tokom čitavog meča, na kraju su apsolutno zasluženo slavili sa 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu su domaći bili daleko bolji, ali nisu uspeli to da materijalizuju te se na odmor otišlo bez golova na obe strane.

Ipak, nakon samo minut igre u nastavku bivši igrač Lila i Njukasla Florijan Tovan postiže pogodak za radost domaćih navijača.

Nastavili su domaći da napadaju, do novog gola su došli u 80. minutu preko nekadašnjeg napadača Liona i Svonsija Bafetimbija Gomisa, kome je asistirao upravo strelac prvog pogotka Tovan.

Sve sumnje o pitanju pobednika na "Velodromu" rešio je bivši igrač Marseja Benoa Pedreti, koji je samo dva minuta nakon Gomisovog gola zaradio direktan crveni karton.

Konačan rezultat postavio je Klinton Mua N'Žije u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ekipa Rudija Garsije je tako i osmi put zaredom ostala neporažena u svom domu, sada su 10. na tabeli sa 21 bodom iz 16 utakmica. Nansi je na 16. mestu sa isto toliko bodova.