Marsej do ''minimalca'' sa dva igrača više, šampion sve bolji!

• 15. decembar 2012.

• 22:09

U drugoj utakmici 18. kola francuskog šampionata, Marsej je kao gost savladao Tuluz, ali najviše zahvaljujući činjenici da su celo drugo poluvreme odigrali sa dva igrača više. Monpelje ostvario ubedljivu pobedu, a Nica je preokretom savladala Evijan.

Fudbaleri Marseja uspeli su da ostvare i drugu uzastopnu pobedu u gostima i trenutno su izjednačeni na čelu tabele šampionata Francuske, sa utakmicom više od Liona, koga u nedelju očekuje derbi sa PSŽ-om.

Ovog puta Marsej je savladao Tuluz sa 1:0, ali ključni podatak je da je domaći tom tokom prvog poluvremena ostao bez dvojice isključenih igrača.

Prvo je u 28. minutu direktan crveni karton dobio M'Benge, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena ''pocrveneo'' i Tabanu!

Značajnu brojčanu prednost gosti su iskoristili u 68. minutu, kada je Žinjak postigao jedini gol za trijumf od 1:0. (Pogledajte ga OVDE

U ekipi Tuluza svih 90 minuta odigrao je Pavle Ninkov, a njegovom timu ovo je već treći poraz u poslednje četiri utakmice.

U subotu je odigrano još pet utakmica 18. kola, a postignuti su sledeći rezultati:

Monpelje - Bastija 4:0
Nica - Evijan 3:2
Rems - Lil 1:1
Sošo - Brest 1:2
Troa - Ažaksjo 3:2

Aktuelni šampion je nastavio pobedonosni niz i stigao do trećeg uzastopnog trijumfa u nacionalnom šampionatu.

U sve boljoj formi je i Nica, koja je pred svojim navijačima uspela da nadoknadi minus od dva gola i na kraju savlada Evijan sa 3:2. Nemanja Pejčinović je ponovo bio starter u pobedničkoj ekipi i odigrao je svih 90 minuta.

U petak je na premijeri Ren savladao Valensijen sa 2:0.