petak 04.12.2020.
22:56

Peta u nizu!

Beta/AP Photo/Daniel Cole

Večeras je odigrana prva utakmica 13. kola francuske Lige 1, u kojoj je Olimpik Marsej kao gost savladao ekipu Nima sa 2:0 i tako potvrdio odličnu formu u poslednje vreme.

Peta uzastopna, a ukupno sedma pobeda Olimpika u sezoni ostvarena je bez našeg reprezentativca Nemanje Radonjića, koji se još uvek oporavlja od povrede.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, ali uz isključenje trenera Marseja Andrea Viljaš-Boaša u 40. minutu meča zbog protesta.

Na vođstvo gostiju čekalo se do 57. minuta, kada je Dario Benedeto, na asistenciju Alvara savladao golmana Rejnea.

Dvadeset minuta kasnije ekipa Nima ostaje sa igračem manje na terenu, zbog isključenja Kubasa, a u 84. minutu Žermen rešava pitanje pobednika, postavivši konačnih 2:0 u korist Olimpika.

Pobeda gostiju je mogla da bude i ubedljivija, ali u finišu je poništen gol Luisu Enrikeu zbog ofsajda.

Marsej sada iz 11 odigranih mečeva ima 24 osvojena boda, jedan manje od vodećeg PSŽ-a, ali i uz utakmicu manje.