Marković overio trijumf Benfike!

• 16. februar 2014.

• 20:01

Fudbaleri Benfike upisali su četrnaestu pobedu u portugalskom šampionatu a strelac drugog gola u meču sa Pasoš Fereirom bio je srpski internacionalac Lazar Marković.

Sa četvoricom sprskih internacionalaca u timu, fudbaleri Benfike upisali su novu pobedu u portugalskom šampionatu i tako ostali na liderskoj poziciji na tabeli sa pet bodova više od drugoplasiranog Sportinga.

Benfika je četrnaestu pobedu u šampionatu slavila na gostovanju poslednjeplasiranoj Pasoš Fereiri a strelac drugog pogotka za tim iz Lisabona bio je naš Lazar Marković.

Lisabonski "Orlovi" savladali su "fenjeraša" rezultatom 2:0 (0:0), ali su otpor Pasoš Fereire slomili tek u drugom delu meča.

Domaći sastav načeo je Garaj u 54. minutu, da bi 14 minuta kasnije Lazar Marković stavio tačku na ovaj meč.

Bivši fudbaler Partizana sjajno je pokupio "otpadak" na četrdesetak metara od gola domaćeg tima, a onda je u punom trku ušao u šesnaesterac i poslao loptu u dalji ugao gola Pasoš Fereire, postavivši tako konačan rezultat meča.

Bio je to treći pogodak Lazara Markovića za Benfiku u tekućoj sezoni. U timu Benfike danas su se našli i Ljubomir Fejsa (igrao svih 90 minuta), Miralem Sulejmani (igrao poslednjih 28 minuta) i Filip Đuričić (igrao poslednjih desetak minuta).