Markecova majstorija u derbiju!

• 31. avgust 2013.

• 23:04

Koliko već na početku sezone Lazar Marković znači za ekipu Benfike, pokazao je i lisabonski derbi protiv Sportinga! Srpski reprezentativac ponovo spasao svoj tim poraza!

Ako ovako nastavi, Lazar Marković će brzo postati ljubimac navijača Benfike!

Posle pogotka u prvom kolu portugalskog šampionata protiv Žil Visentea, kada je u samom finišu golom najavio preokret, večeras je na gostrovanju ekipi Sportinga u drugom kolu postigao jedini gol za svoj tim, u remiju rezultatom 1-1!

Golom Montera, Sporting je poveo već posle deset minuta igre, a vođstvo domaćih trajalo je do 65. minuta, kada je Lazar Marković u svom stilu, kao vihor probio odbranu protivnika, izbio sam pred golmana domaćih i postavio konačnih 1-1!

Inače, opd brojne srpske kolonije u dresu Benfike, u startnoj postavi je bio samo Nemanja Matić, ali se uvođenje Lazara Markovića u 45. minutu pokazalo kao pravi potez trenera Žezusa.

Miralem Sulejmani i Filip Đuričić su ceo meč odgledali sa klupe.