Marinković postigao još jedan sjajan gol u porazu Perta

• 30. oktobar 2016.

• 11:20

Fudbaleri Pert Glorija pretrpeli su prvi poraz u novoj sezoni australijske A-Lige ali je srpski internacionalac Nebojša Marinković uspeo da postigne još jedan jako lep gol.

Bivši fudbaler Partizana Nebojša Marinković postigao je u nedelju svoj drugi gol u novoj sezoni A-Lige ali je njegov pogodak bio nedovoljan da Pert Glori izbegne poraz.

Ekipa za koju nastupa srpski internacionalac poražena je na gostovanju Brizbejnu rezultatom 2:1 (1:0) što je Pert Gloriju bio prvi poraz u novoj sezoni nakon remija i dve pobede.

Domaćin je poveo golom Džejmija Meklarena u 31. minutu susreta, ali je Nebojša Marinković u ranoj fazi drugog poluvremena uspeo da donese izjednačenje Pertu.

Nekadašnji fudbaler Partizana koji već četvrtu sezonu za redom nastupa za Pert Glori sačekao je loptu na nekih 18 metara i potom je preciznim udarcem u donji levi ugao protivničkog gola smestio u mrežu.

Prava je šteta što Marinkovićev gol nije bio dovoljan Pertu barem za jedan bod jer je Brendon Borijelo u 75. minutu pogodio za trijumf Brizbejna.

Drugi srpski internacionalac koji nastupa za Pert takođe je dobio priliku. Milan Smiljanić je na terenu proveo poslednji dvadesetak minuta utakmice.